Stagii de voluntariat și internship

Institutul de Cercetări Europene oferă persoanelor interesate din țară și din străinătate posibilitatea de a efectua stagii de practică sau activități de voluntariat. Stagiile de practică/voluntariat din cadrul Institutului se ogranizează pe întreg parcusul anului universitar si nu sunt retribuite. Candidații interesați să efectueze un stagiu de practică/voluntariat la Institutul de Cercetări Europene sunt rugați să ne contacteze la adresa de email: researchinstitute.euro@ubbcluj.ro.

Faceți cunoștință cu noul nostru stagiar, Nathan Adrassé! Nathan este student al Institutul de Studii Politice din Aix-en-Provence, Franța și va petrece primul semestru al celui de-al treilea an de studii ca stagiar în cadrul Institutul nostru. Stagiul său face parte dintr-un cadru mai larg de cooperare stabilit între Institutul de Studii Politice din Aix-en-Provence și Institutul European de Cercetare. Așteptăm cu nerăbdare contribuția sa la numeroasele evenimente și proiecte care urmează a fi derulate în acest semestru. Bienvenue dans notre équipe, Nathan!